KSSP District Cup Previous Winners

image1

U11 Girls Winners 2018 - 2019

U11 Girls Winners 2018 - 2019

U11 Girls Winners 2018 - 2019

Latchmere Primary School

image2

U11 Boys Winners 2018- 2019

U11 Girls Winners 2018 - 2019

U11 Girls Winners 2018 - 2019

Corpus Christi Catholic Primary School

KSSP DISTRICT CUP 2019 - 2020

Registration for 2019 -20 is now closed

Submit a result

Kingston Schools District Cup

Platform Sports Coaching

Y5 & 6 Boys Competition

2019 - 20 Draw

image3

Round 1 ( To be played by 18th October)


Match 1 -  Alexandra (L) v (W) St Pauls KH   

Match 2 -  Grand avenue 1 v 2 St Mathews   

Match 3 -  Lime Tree 3 v 4 St josephs   

Match 4 -  St Marys 7 v 0 Coombe Hill   

Match 5 -  Lovelace 2 v 1 (AET) SASM   

Match 6 -  CCNM (L) V (W) Surbiton   

Match 7 -  Green Lane 6 v 2 Ellingham   

Match 8 -  Burlington 3 v 1 Kings Oak   

Match 9 -  Castle Hill v BYE   

Match 10 -  Latchmere 3 v 0 St Lukes   

Match 11 -  Fern Hill 2 v 1 Malden Parochial     


Round 2  ( To be played by 20th December)


Match 12 -  St Pauls KH 0 V 8 Fern Hill  

Match 13 - St Matthews 0 V 3 Latchmere  

Match 14 -  St Josephs 1 V 3 Castle Hill 

Match 15 -  St Marys 2 V 0 Tolworth   

Match 16 -  Lovelace 2 V 7 OLI   

Match 17 -  Surbiton  5 V 1 Malden Manor   

Match 18 -  Green Lane 7 V 1 Robin Hood   

Match 19 -  Burlington 2 V 5 Corpus     


Quarter-Finals ( To be played by 14th Feb)

--------

Match 20 - Fern Hill 1 V 0 Latchmere

Match 21 - Castle Hill 0 V 5 St Marys 

Match 22 - OLI 0 V 4 Surbiton

Match 23 - Green Lane 3 V 4 (aet) Corpus 


Semi-Finals (To be played by 20th March)

--------

Match 24 - Fern Hill V St Marys

Match 25 - Surbiton V Corpus 


Final ( Date TBC/ venue tbc/ 4pm KO)


Match 26 - Winner Match 24 V Winner Match 25

------


Y5 & 6 Girls Competition

2019 - 20 Draw

image4

 

Round 1 ( To be played by 18th October)

-------

Match 1 -  Lovelace 9 v 2 Castle Hill  

Match 2 -  CCNM (L) V (W) Surbiton   

Match 3 -  Malden Parochial 0  V 5 Fern Hill   

Match 4 -  St Joseph's 2 V 3 St Pauls KH   

Match 5 -  Alexandra 1 V 5 Corpus Christi   

Match 6 -  Coombe Hill 3 V 0 Grand Avenue   

Match 7 -  Burlington 2  V 0 Ellingham    


Round 2  ( To be played by 20th December)

--------

Match 8 -  Lovelace 5 V 0 Burlington   

Match 9 -  Surbiton 3 V 7 Coombe Hill   

Match 10 -  Fern Hill 6 V 0 St Paul's KH 

Match 11 -  Corpus Christi (W) v (L)  St Matthews   

Match 12 -  Latchmere 7 v 1 Malden Manor   

Match 13 -  Robin Hood 0 v 12 Green Lane   

Match 14 -  SASM 2 v 4 Tolworth    

Match 15 -  Kings Oak 2  v 1 OLI    


Quarter-Finals ( To be played by 14th Feb)

--------

Match 16 - Lovelace 6 V 4 Coombe Hill 

Match 17 - Fern Hill 2 V 9 Corpus Christi

Match 18 - Latchmere 0 V 1 Green Lane

Match 19 - Tolworth 3 V 0 Kings Oak


Semi-Finals (To be played by 20th March)

--------

Match 20 - Lovelace V Tolworth

Match 21 - Corpus Christi V Green Lane

--------

Final ( Date TBC/ Venue Tbc/ 4pm KO)